خرید دستگاه بسته بندی مواد غذایی خرید دستگاه بسته بندی توزین دار خرید دستگاه بسته بندی ساشه خرید دستگاه بسته بندی پودری خرید دستگاه بسته بندی حبوبات خرید دستگاه پرکن مایعات

خط حبوبات

خط تولید و بسته بندی حبوبات

خط تولید و بسته بندی حبوبات در سال‌های اخیر پیشرفت زیادی داشته است. از آنجایی که انواع حبوبات، داخل کشور کشت و برداشت می‌شود، برخی از تولید کنندگان ترجیح می‌دهند خط حبوبات راه اندازی کرده و خودشان مرحله بسته بندی محصول را انجام دهد. علاوه بر این با توجه به اینکه تمامی دستگاه‌های خط بسته بندی حبوبات داخل ایران تولید می‌شود، خرید ماشین آلات بسته بندی و راه اندازی خط حبوبات، در استان‌هایی که تولید بالا دارند، می‌تواند نوعی کار آفرینی محسوب شود.

با توجه به اینکه حبوبات جزو محصولات غذایی پر کاربرد در فرهنگ ایرانی هستند و اغلب در آش‎ها و غذاهای محلی به وفور مصرف می‌شوند. تقاضا برای این محصولات بسیار زیاد است. در چنین شرایطی، عرضه محصول باکیفیت با بسته بندی بهداشتی، باعث جلب اعتماد و وفاداری مشتری می‌شود. اتومایزه کردن خط حبوبات تنها روش تضمینی برای جلب مشتری است. علاوه بر این، بسته بندی مواد غذایی به خصوص حبوبات، از ورود حشرات به داخل محصول جلوگیری کرده و مانع از شکستگی حبوبات، تاثیر نور خورشید و نفوذ رطوبت می‌شود. برای آشنایی کامل با خط تولید و بسته بندی حبوبات، ادامه مطلب را از دست ندهید.

اتوماسیون خط حبوبات به چه معناست؟

در این روش از چندین دستگاه با وظیفه مشخص استفاده می‌شود که غلات برداشت شده از مزرعه را به طور اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک فراوری، الک، تسویه و بسته بندی می‌کند. این روش، سرعت پاک شدن و بسته بندی حبوبات را افزایش می‌دهد و دقت بالایی دارد. ماشین آلات خط حبوبات برای تولید کنندگان این محصولات، بسیار به صرفه هستند. سرعت غربال و بسته بندی بالا، همچنین نیاز به حداقل نیروی انسانی، باعث افزایش ظرفیت تولید شده و هزینه‌های تولید را کاهش می‌دهد.

چه خط تولیدی مناسب حبوبات است؟

از آنجایی که حبوبات دانه‌های نسبتا سختی هستند، ماشین آلات مورد استفاده در خط بسته بندی حبوبات، مکانیسم پیچیده یا لیزری نداشته و قیمت خط تولید حبوبات خیلی زیاد نخواهد بود. مناسب‌ترین خط تولید و بسته بندی این مواد، خطی است که وظیفه غربال و تسویه را با درصد بالا انجام دهد و سرعت خوبی نیز داشته باشد. خط حبوبات را می‌توان با حداقل ماشین راه اندازی کرد، دستگاه بوجاری و بسته بندی چند توزین، اصلی‌ترین ماشین‌های خط بسته بندی حبوبات هستند.

معرفی خط تولید حبوبات

خط تولید حبوبات پولیش

تولید حبوبات از زمان کشت آغاز شده و تا غربال و تسویه کامل و صد در صد این محصول ادامه دارد. استفاده از دستگاه های مکانیزه در خط تولید حبوبات باعث میشود با خیال راحت تری و صرف زمان کمتری اقدام به تولید حبوبات خود کنید. این نکته را به خاطر داشته باشی که استفاده از نیروی انسانی باعث بروز خطای انسانی می‌شود و این امکان وجود دارد که باعث بروز ضرر در میزان تولید حبوبات شما بشود. در واقع خط بسته بندی حبوبات، شامل مراحلی از تولید حبوبات پاک شده و خالص است. دستگاه‌های بوجاری، دستگاه بالا بر، نوار نقاله  و دستگاه پولیش از ماشین آلاتی هستند که می‌توان آن‌ها را تکمیل کننده تولید حبوبات دانست. بعد از مرحله دستگاه پولیش یا جلای حبوبات، خط تولید حبوبات تمام شده و به مرحله بسته بندی می‌رسد.

معرفی خط بسته بندی حبوبات

خط بسته بندی، همانطور که از نامش پیداست به مراحلی اطلاق می‌شود که محصول مورد نظر برای عرضه در بازار، با متریال مناسب بسته بندی می‌شود. در این مرحله، طراحی بسته بندی و آماده سازی محصول برای جلوه بهتر، بسیار حائز اهمیت است. از بین دستگاهای خط حبوبات، دستگاه بسته بندی چند توزین و نوار نقاله بسته بندی؛ جزو دستگاه‌های بسته بندی حبوبات محسوب می‌شوند. در ادامه نحوه کارکرد هر یک از این محصولات را بطور کامل توضیح می‌دهیم.

اجزای خط تولید و بسته بندی حبوبات

دستگاه بالابر کاسه‌ای

خرید دستگاه بالابر کاسه ای

اولین دستگاهی که حبوبات در آن ریخته می‌شود دستگاه بالابر کاسه‌ای است. این بالابر یک مخزن دارد که توسط نیروی انسانی پر می‌شود. سپس با حرکت مکانیکی بالابر، حبوبات توسط کاسه‌های این دستگاه برداشته شده و داخل مخزن دستگاه بوجاری ریخته می‌شود. علاوه بر پر کردن دستگاه بوجاری، از این بالا بر برای تغذیه نوار نقاله دستچین و دستگاه پولیش نیز استفاده می‌شود.

وظیفه دستگاه افزایش سرعت است که  استفاده از نیروی انسانی کم می‌کند. البته اگر تازه کار هستید و بودجه زیادی ندارید، می‌توانید برای پر کردن دستگاه بوجاری از نیروی انسانی کمک بگیرید.

دستگاه بوجاری

بوجاری

دستگاه بوجاری اصلی ترین دستگاه در خط حبوبات است. این دستگاه؛ با الک کردن، خس و خاشاک، پوست و ناخالصی محصول را جدا می‌کند. این دستگاه دارای فن و سرند است. اساس کار دستگاه لغزش و ویبره است. به این صورت که پس از پر شدن مخزن توسط بالابر کاسه‌ای یا نیروی انسانی، حبوبات از ارتفاع مشخصی روی ویبراتور دستگاه ریخته می‌شوند. بین خروجی مخزن و ویبراتور، یک فن مخصوص قرار دارد که پوست اضافی و خس و خاشاک محصول را جدا می‌کند.

سپس حبوبات روی سرند ویبره شده و الک می‌شوند. تعداد سرند‌ها متناسب با نوع محصول متفاوت است. معمولا از دو سرند برای الک کردن حبوبات استفاده می‌شود. سرند اول در خط بسته بندی حبوبات، تمامی دانه‌ها و شن‌‌های ریز و باقی ماند خاک را الک می‌کند. سپس حبوبات به سرند دوم انتقال می‌یابند، این سرند روزنه‌های بزرگتری دارد. و تمامی دانه‌های و ذرات کوچکتر از محصول و حتی حبوبات ریزتر را الک می‌کند. در این مرحله تنها ناخالصی باقی مانده، کلوخ، شن و سنگ‌های بزرگتر از حبوبات است.

حبوبات بعد از سرند توسط دستگاه بوجاری، داخل مخزن بالابر دوم ریخته می‌شوند، این بالابر نیز از نوع کاسه‎ای است. بالابر کاسه ای حبوباتی که تقریبا 80 درصد خلوص دارند را به نوار نقاله دستچین انتقال می‌دهد.

دستگاه نوار نقاله بازرسی یا دست چین 

دستگاه نوار نقاله دستچین دستگاهی ساده برای پاک کردن دستی حبوبات استفاده می‌شود. گفتیم که بعد از اتمام کار دستگاه بوجاری، هنوز سنگ‌های بزرگ و هم اندازه و دانه‌های معیوب اندازه با دانه‌های سالم داخل حبوبات باقی می‌مانند. عبور نوار نقاله بازرسی، مرحله‌ای است که ناخالصی محصول به صورت دستی از روی نوار برداشته می‌شوند تا محصول به خلوص 100% برسد.

دستگاه پالیشر

کار دستگاه پالیشر همان پولیش و پاک کردن گرد و غبار حبوبات قبل از بسته بندی است. براق بودن حبوبات یکی از ویژگی‌های مطلوب و نشانگر کیفیت آن است.

در واقع وقتی محصول مورد نظر عاری از غبار باشد کیفیت و سلامت آن به خوبی قابل رویت است. دستگاه پولیشر با زدودن غبار و براق کردن محصول بدون اسیب رساندن به لفاف آن محصول را تمیز می‌کند.

این ماشین با داشتن نمد، فرچه یا ابر، که توسط نیروی انسانی نمدار می‌شوند، غبار دانه‎ها را جذب کرده و آن‌ها را جلا می‌دهد.

بالابر Z

خرید دستگاه بالابر Z

 خط حبوبات برای شروع مرحله بسته بندی نیاز به بالابر دیگر برای پر کردن دستگاه بسته بندی چند توزین دارد.

بالابر Z این کار را انجام می‌دهد. تفاوت این بالابر نسبت به بالا بر کاسه ای فشار کمتر وارد شده به محصول است. این امر با ویبره دستگاه تحقق می‌یابد. این لغزش از خرد شدن محصول حین انتقال جلوگیری می‌کند.

دستگاه بسته بندی چند توزین 

دستگاه بسته بندی چند توزین وظیفه بسته بندی محصول داخل کیسه‌های پلاستیکی را بر عهده دارند. دقیقا چیزی مشابه بسته بندی چیپس و پفک که از دو طرف پرس شده و محصول داخل پلاستیک به صورت بالشتکی قرار می‌گیرد.

این دستگاها معمولا در سه ظرفیت: تک، دو و چهار توزین تولید می‌شوند که تفاوت آن‌ها در سرعت بسته‌بندی است. هر چه عدد نام آئن بیشتر باشد سرعت بسته بندی بیشتر می‌شود. در واقع دستگاه دو توزین، دو مجرا برای وزن کردن و بسته بندی و دستگاه چهار توزین، چهار مجرا برای این کار دارند.

دستگاه بسته بندی بخش‌های مختلفی دارد که وظیفه مشخصی انجام می‌دهند. برای مثال این دستگاها کار تاریخ زنی روی بسته بندی را نیز انجام می‌دهد. از طرفی حین بسته بندی بالشتکی، گاز ازت به داخل بسته تزریق می‌کنند.

نوار نقاله 

خرید دستگاه نوار نقاله

بعد از اتمام بسته بندی، محصول تولید شده روی نوار نقاله نهایی قرار می‌کیرد تا توسط نیروی انسانی بررسی شده و داخل کارتون یا بسته بندی عمده قرار بگیرد. بعد از این مرحله محصول به تولید نهایی رسیده و آماده عرضه در بازار است.

معرفی خط حبوبات نوآران ماشین

نوآوران ماشین شرکتی مستقر در کرج است که در تمامی دستگاه‌های ذکر شده برای راه اندازی خط حبوبات را دارد. شما می‌توانید دستگاه‌ها به صورت یکجا یا جداگانه تهیه کنید. ویژگی محصولات و خدمات شرکت به شرح زیر است:

  • محصولات شرکت نوآوران ماشین، با بهترین متریال و جدیدترین تکنولوژی ساخت برخوردار است.
  • در صورت داشتن سوال در مورد دستگاه‌های خط حبوبات، کارایی و یا نحوه خرید آن‌ها می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.
  • نوآوران ماشین برای راه اندازی، خط بسته بندی حبوبات کارشناسان متخصص را در اختیارتان قرار داده است تا در صورت لزوم با آن‌ها تماس بگیرید.
  • بازبینی دستگاه‌ها پس از تولید، خیالتان را از بابت کیفیت محصولات راحت می‌کند.
  • امکان بازدید حضوری از کاخانه، امکان دیگری است که به مشتریان این امکان را می‌دهد که از نزدیک با روند تولید دستگاهها آشنا شوند.
  • محصولات نوآوران ماشین دارای استانداردهای مدیریت کیفیت ISO-9000 و ISO-9002 و مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی 32003 / 002/9003 مدیریت زیست محیطی و 30003 هستند.

قیمت خط بسته بندی و تولید حبوبات

قیمت خط تولید و بسته بندی حبوبات به نوع ماشین‌ها و همچنین تعداد ماشین‌های خط مورد نظرتان بستگی دارد. نوآوران ماشین با ارائه مشاوره رایگان درباره هر یک از دستگاه‌های می‌تواد شما را در ساخت خط بسته بندی یاری کند تا متناسب با بودجه موجود بهترین خط را راه اندازی کنید.

هزینه کل راه اندازی خط تولید بسته بندی حبوبات با خرید یکجای دستگاه‌ها شامل تخفیف خواهد بود. برای صرفه جویی در هزینه‌ها می‌توانید خرید برخی از دستگاه‌‌ها را به بعد موکول کنید. برای اطلاعات و راهنمایی بیش‌تر با ما تماس بگیرید.

 نحوه سفارش خط بسته‌ بندی حبوبات نوآوران ماشین

برای سفارش خط حبوبات یا سفارش جداگانه هر یک از دستگاه‌ها می‎‌توانید با مراجعه به بخش تماس با ما در وب سایت از روش‌های تعیین شده با مشاوران و آوران دانش ارتباط برقرار کنید. برای سفارش مستقیم دستگاه‌ها می‌توانید با شماره 09120315385 تماس بگیرید.

همانطور که توضیح دادیم، تمامی دستگاه‌های مکانیکی بسته بندی حبوبات و غلات در کشور تولید می‌شود و شرکت‌های مختلفی در این زمینه مشغول به کار هستند. توجه به پیشینه شرکت و گواهی‌های دریافتی از طرف ارگان‌ها و سازمان‌های استاندارد داخلی و جهانی گواهی بر کیفیت خوب محصولات شرکت‌ها است. بهترین راه برای تشخیص معتبر بودن و کیفیت محصولات بازدید حضوری است که نو آوران ماشین با کمال احترام پذیرای شما عزیزان در کارخانه تولید دستگاه‌ها می‌باشد.

تماس با ما